AmiDent

AmiDent

Stomatologia na miarę Twojego uśmiechu!

Clear Aligner – niewidoczne i innowacyjne leczenie ortodontyczne

Twój zgryz potrzebuje korekty? Zastanawiasz się, który aparat będzie dla Ciebie najlepszy? Może obawiasz się utrudnień w życiu codziennym, z jakimi spotykają się posiadacze aparatów na zęby?
Znasz metodę Clear Aligner? Nie wszyscy zainteresowani o niej wiedzą, a z pewnością nie może ona umknąć Twojej uwadze.

Czym jest Clear Aligner?

To innowacyjna metoda korygowania wad zgryzu przy użyciu przezroczystych nakładek na zęby. Są one alternatywą dla stałych i ruchomych aparatów ortodontycznych. Dzięki temu, że prawie ich nie widać gwarantują wysoki stopień estetyki uśmiechu. Można w nich bez skrępowania śmiać się i rozmawiać. Wykonane są z tworzywa, bez metalowych elementów, które mogłyby powodować nieprzyjemne odczucia. Z łatwością się je zakłada i zdejmuje (do jedzenia i czyszczenia), więc utrzymanie higieny jamy ustnej oraz aparatu jest niezwykle proste. Dzięki swojej gładkiej powierzchni oraz idealnemu dopasowaniu do zębów i błony śluzowej wyrostka zębodołowego, zapewniają wysoki komfort użytkowania. Zęby prostowane są bez dyskomfortu i niedogodności dla Pacjentów.

Jak wygląda leczenie systemem Clear Aligner?

W trakcie wizyty u lekarza ortodonty ocenia on czy wada zgryzu Pacjenta nadaje się do leczenia nakładkami. Jeżeli tak – wykonywane są zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne oraz pobierany jest roboczy wycisk szczęki i żuchwy. Tworzony zostaje indywidualny plan leczenia i wstępna ocena jego kosztów oraz czasu trwania. Jeżeli Pacjent akceptuje go, po kilku dniach otrzymuje wykonany w laboratorium pierwszy zestaw nakładek Clear Aligner. Przygotowany w trzech różnych grubościach, na oba łuki zębowe – nakładka soft: 0,5mm ; nakładka medium: 0,625mm; nakładka hard: 0,75mm. Każdą z nakładek należy nosić przez 7 dni. W celu osiągnięcia oczekiwanych efektów powinny być na zębach przez minimum 20 godzin na dobę.
Po 3 tygodniach lekarz pobiera kolejne wyciski robocze, a Pacjent po kilku dniach otrzymuje nowy komplet nakładek. Procedura ta odbywa się do momentu zakończenia aktywnego okresu leczenia. Dzięki regularnym kontrolom u ortodonty i kolejnym zestawom nakładek, proces leczenia staje się bardzo precyzyjny i może być korygowany w dowolnym momencie.
Następnym etapem jest okres retencji, czyli stabilizowania zębów w nowej pozycji przy użyciu nakładek retencyjnych. Jest to integralna część leczenia, której nie można bagatelizować. Aby nie doszło do nawrotu wady zgryzu i zaprzepaszczeniu uzyskanych efektów, należy w pierwszym roku po aktywnym leczeniu nosić nakładki retencyjne przez całą noc i jak najdłużej w ciągu dnia. W drugim roku nosić przez około 16 godzin na dobę, a w kolejnym tylko podczas snu. Długość okresu retencji zależy od nasilenia wady zgryzu, długości leczenia i czynników dotyczących konkretnego pacjenta. Po zakończonym leczeniu aktywnym Pacjent powinien zgłaszać się do swojego lekarza co pół roku.

Jakie jeszcze zalety posiada system Clear Aligner?

Oprócz tych, wymienionych wcześniej, ważną ich cechą jest biokompatybilność. Oznacza to, że materiał wykonania nakładek nie powoduje reakcji alergicznych, które mogą pojawić się w wyniku kontaktu policzków i dziąseł z aparatami zawierającymi metalowe części.
Stosując podczas leczenia dodatkowe elementy takie jak guziki, wyciągi elastyczne czy elementy retencyjne, można leczyć nawet wady zgryzu klasy II i III.

Metoda Clear Aligner jest bezbolesna, nieinwazyjna, szybka i oczywiście skuteczna. Efekty widoczne są już po relatywnie krótkim czasie. W wielu przypadkach cena terapii tą metodą okazuje się porównywalna, a nawet tańsza od tych tradycyjnych.

Teraz leczenie nakładkami Clear Aligner również w Amident. Zapraszamy ????

Udostępnij nasz post